Prof.Dr.Recep ÜNAL için hastanemizde veda töreni düzenlendi

Hastanemizde 5 yıldır hizmet veren KBB Uzmanı Prof.Dr.Recep Ünal, görevlendirmesi bittiği için kurumumuzdan ayrılmıştır. Ayrılışı nedeniyle Hastane Yöneticiliğinde düzenlenen veda törenin Hastane Yöneticimiz Op.Dr.Dursun M.MEHEL ve Başhekimimiz Doç.Dr.Fatih ÖZKAN tarafından kendisine plaket ve çiçek takdim edilmiştir. Hastanemize katkılarından dolayı biz de kurumumuz adına kendisine teşekkür ederiz.

Yeni Hastane Tabelamızın Montajı Tamamlanmak Üzere

Genel Sekreterliğimizin hastane düzenlemeleri kapsamında yürüttüğü çalışmanın bir parçası olan Yeni Hastane Tabelası çalışmasında sona gelindi. Montaj ve elektrik bağlantılarının tamamlanmasından sonra bina ışıklandırması da yenilenmiş olacak. 

Hastane Yönetimimizden Hasta ve Çalışanlarımıza Bayram Ziyareti

Hastane Yönetimimiz tarafından hastalarımız, hasta yakınlarımız ve personelimizin bayramı hastanemizde yapılan ziyaretlerle kutlandı. Tüm birim ve servisleri yapılan ziyaretlerde hasta ve çalışanlarımıza çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

Hastane Yöneticimiz Op.Dr.Dursun M.MEHEL'in 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına gece - gündüz, kar - çamur, bayram - tatil demeden büyük bir özveriyle var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Hayırsever Aile Tarafından Tefrişatı Yapılan İki Hasta Odamızın Açılışı Yapıldı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hasta ve hasta yakınlarının desteği sürüyor. Bu destek çerçevesinde Samsunlu hayırseverler tarafından tefrişatı yapılan iki adet hasta odasının açılışı hayırseverlerin de katıldığı sade bir törenle yapıldı.

İzgen Taneri, Radi Dikici, Fahriye Başcumacı ve Sadi Dikici kardeşler tarafından Anne ve Babaları Hacı Mehmet Dikici ve Hacı Mukaddes Dikici adına tefriş edilen odaların açılışına katılan İzgen Hanım ve Radi Bey'e katkılarından dolayı Hastane Yöneticimiz Op.Dr.Dursun M.MEHEL tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Hastanemiz ve hasta yakınlarımız ortak çalışmasıyla ortaya çıkan bu iki hasta odamıza katkılarından dolayı aileye teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

HASTA GÜVENLİĞİ SEAH 2A PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Hasta Güvenliği için SEAH 2A Projesi başlamıştır.

Müsteşar yardımcımız Uzm.Dr.Zafer Çukurova ve Daire Başkanımız Engin Uçar'ın hastanemizi ziyareti

Müsteşar yardımcımız Uzm.Dr.Zafer Çukurova ve Daire Başkanımız Engin Uçar hastanemizi ziyaret etti. Genel Sekreterimiz Op.Dr.Hasan Rıza AYDIN ve İl Sağlık Müdürümüz Dr.Yusuf KÖKSAL'ın da katıldığı ziyarette hastanemizin eğitim planlaması ve afiliyasyonu konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. 

İNTRAVİTRİAL ENJEKSİYON ODAMIZ HİZMETE AÇILDI

Retina ve göz içerisindeki vasküler yapılarda görmeyi bozma şeklinde ortaya çıkan sorunlarda, eski görmeyi tekrar kazanabilmek için gözün içerisine ilaç verilmesi uygulamasına hastanemizde başlandı. Bu amaçla düzenlenen İntravitrial Enjeksiyon Odamız Genel Sekreterimiz Op.Dr.Hasan Rıza AYDIN'ın katılımıyla hizmete açıldı. Ayda yaklaşık 150 hastaya hizmet verecek ünitemiz, ayrıca bu tip sorunu bulunan hastalarımızın ameliyat ortamına girmeden, steril koşullarda tedavi alabilmesine de imkan tanıyacak. 

Hastane Yöneticimizin Yılbaşı Mesajı

Hayatınızı seviyorsanız zamanınızı boşa harcamayın. Çünkü Hayat Zamanın Kendisidir…”

Benjamin FRANKLIN

Birlikte Nice Mutluluk Dolu Yıllara...

Op.Dr.Dursun M.MEHEL - Hastane Yöneticisi

Hastane Yönetimimizin Evde Hasta Ziyaretleri Sürüyor

Başhekim Yardımcımız Dr.Mustafa ŞEN, Hasta Bakım Hizmetleri Müdürümüz Emine KOYUN, Hasta Bakım ve Sağlık Oteliciliği Müdürümüz Ömer SEL, Hasta Hakları Sorumlumuz Sinan ÇELİK ve hastamızın ameliyatını yapan hekim olan Uzm.Dr.Ümit HALICI tarafından hastamız Fatma Kosuk ve Babası Salih Kosuk evinde ziyaret edildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinde tedavi görerek taburcu olan hastamız ve Baba Salih Kosuk ve ailesinin çok sıcak bir ortamda yönetimimizi karşıladığı ziyarette, Uzm.Dr.Ümit HALICI'ya hastası Fatma Kosuk yakın ilgi gösterdi. Hastanemizle ilgili memnuniyet ve görüşlerini ilettikleri ziyarette hastane yönetimimize de küçük bir konser verildi. Neşeli anların yaşandığı ziyaret, hasta yakınlarıyla yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi. Hastane yönetimimize gösterdikleri yakın ilgi ve sevdine dolayı hastamız Fatma Kosuk ve Babası Salih Kosuk'a teşekkür ederiz. 

Türkiye, 29 Aralık’ta sağlıklı yaşama yürüyor

Türkiye, 29 Aralık’ta sağlıklı yaşama yürüyor

Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşları hareketli yaşama teşvik etmek için gelecek yılı “2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı” ilan edeceklerini açıkladı. Bu kapsamda, 29 Aralık’ta Türkiye genelinde “Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz” etkinliğini düzenleyeceklerini belirten Bakanımız Dr. Müezzinoğlu, “81 ilde aynı saatte yapacağımız bu yürüyüşe vatandaşlarımızı bekliyorum. Sevdiklerimizle birlikte sağlığa yürüyelim” dedi.

Sorumlu Hemşirelere 2014 Yılı Çalışmalarının Planlanması İçin Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
HASTANEMİZ BİNA TURU

Sağlık Hizmetleri Kalite Standartları geriği Hastanemiz Bina Turu Ekibi, 23.12.2013 tarihinde bina turunu gerçekleştirmiştir.

Hastanemiz ana girişinde Otelcilik Hizmetleri Kapsamında Çeşitli yenilikler yapılmıştır.

Hastanemiz ana giriş kapısı ve çevreinde çalışanlarımız ve hasta/hasta yakınları için  Otelcilik Hizmetleri Kapsamında dekorasyonda yenilikler yapılmış, duvar kağıtları değiştirilmiştir. çeşitli ışıklandırmalar yapılmış,avizeler,bakanlık logosu ve ledli Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi yazısı oluşturulmuştur.

HASTANEMİZDEN KAR MANZARALARI..

Hastanemizden kart postallık manzaralar...

Sağlık Bakanlığı Kalite Değerlendirmemiz Tamamlandı
Sağlık Bakanlığı Kalite Değerlendirmemiz Tamamlandı. Tüm Değerlendirme Ekibine ve Hastane Bölüm Kalite Sorumluları Nezdinde, Tüm Değerlendirmeye Destek Veren Arkadaşlarımıza Teşekkür Ederiz.
 
 
Tek Kişilik Hasta Odamızda Düzenlemeye Gidildi

Hastanemizde yapılan otelcilik hizmetleri uygulamaları çerçevemizde tek kişilik hasta odamızda düzenleme yapıldı. Zamanla tek ve çift kişilik hasta odalarında yapılması planlanan düzenlemelere örnek teşkil etmesi düşünülen odamız Kasım ayı itibariyle hastalarımızın hizmetine sunuldu. 

28 Kasım 2013 Tarihinde Yapılacak Bakanlık Kalite Değerlendirmesi Önce Son Hazırlıklarımız Tamamlandı

28 Kasım 2013 Tarihinde Yapılacak Bakanlık Kalite Değerlendirmesi Önce Son Hazırlıklarımız Tamamlandı. Yarın hastane konferans salonumuzda yapılacak açılış toplantısından sonra başlayacak değerlendirmemiz, için konferans salonu ve fuaye alanında tüm hazırlıklar yapıldı. 

Bu değerlendirme öncesi çalışmalara katkılarından dolayı tüm personelimize teşekkür eder, başarılı bir değerlendirme dileriz. 

KALİTE BÖLÜM SORUMLULARI TOPLANTISI

21.11.2013 Tarihinde saat 13.30 da Hastane Yöneticimizin katılımı ile kalite bölüm sorumluları toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları(SHKS) Eğitimleri devam etmektedir.

Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları(SHKS) Eğitimleri devam etmektedir.

Hastane yönetiminin ,hizmet sunumuna yönelik yapmış olduğu bölüm toplantıları devam etmektedir.

Hastane yönetiminin ,hizmet sunumuna yönelik yapmış olduğu bölüm toplantıları devam etmektedir.

Kalite Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor...

Hastanemizde bölüm bazlı kalite değerlendirmeleri, yerinde yapılan inceleme ve kalite toplantıları ile tüm hızıyla devam etmektedir.

6631 sayılı yasa gereği kurulan iş sağlığı ve güvenliği kurulu dördüncü toplantısını yapmıştır.

6631 sayılı yasa gereği kurulan iş sağlığı ve güvenliği kurulu dördüncü toplantısını yapmıştır.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 90.Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin ilanının 90. Yılında başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyoruz…

Hastanemizde Masa Tenisi Şöleni - I. Masa Tenisi Turnuvamız Tamamlandı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1.Masa Tenisi Turnuvası 28.09.2013 tarihinde büyük konferans salonu fuaye alanında yapılmıştır.

Hastane Bültenimizin ikinci sayısı yayınlanmıştır.

Hastane Bültenimizin ikinci sayısı yayınlanmıştır.

Taburcu Olan Hastalarımız İçin Ev Ziyaretleri Gerçekleştirildi.

Taburcu Olan Hastalarımız İçin Ev Ziyaretleri Gerçekleştirildi.

Hastanemiz Sosyal Medyada...

Hastanemizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz. Hastanemizde yapılan uygulamaları, yenilikleri ve verilen hizmetleri bu adreslerimizden takip edebilirsiniz.

90 Gün Çalışması Bilgilendirme Toplantısı
Kalite Standartları gereği Hastanemizde Bina Turu yapılmıştır.

28.08.2013 tarihinde hastanemizde kalite standartları gereği bina turu yapılmıştır......

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu 90 Gün Çalışması

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu 90 Gün Çalışması başladı. Detaylı bilgi için linke tıklayınız. 

Hastanemiz İç Dekorasyon Çalışmaları Devam Ediyor…

Hastanemiz İç Dekorasyon Çalışmaları Devam Ediyor…

Hastane Bültenimizin İlk Sayısı Yayınlandı.

Hastane Bültenimizin İlk Sayısı Yayınlandı. Ağustos ayı itibariyle hastanemizin değişik noktalarına yerleştirilen bu bültenlerle sizlere bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Yatan Hasta Bilgilendirme ve Hastane Tanıtım Filmlerimiz Çekildi

Hastanemiz Tanıtım Filmi Çekilmiştir.

Hastane Yönetimimiz Tarafından Genel Sekreterimiz Uzm.Dr.Hasan Rıza AYDIN ve Personellerimize İftar Programı Düzenlendi
Genel Sekreterlik bünyesinde Karne Kriterlerine göre hastanemiz verimlilik derğerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Genel Sekreterlik bünyesinde Karne Kriterlerine göre hastanemiz verimlilik derğerlendirme toplantısı yapılmıştır.

Gurbetçi vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmetini veriyoruz..

Gurbetçi vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmetini veriyoruz..

Gurbetçilerimize 

Hastanemiz , sağlık turizmi kapsamında her türlü sağlık hizmetini sunmaktadır. Sorularınız için Uluslararası Hasta Birimi sorumlumuz Müdür Yardımcısı Halit Kahveci aranabilecektir.

Hastanemiz Üroloji Uzmanımız Uzm.Dr.M.Kemal ATİLLA, Doçent Ünvanı Almıştır

Hastanemiz Üroloji Uzmanımız Uzm.Dr.M.Kemal ATİLLA, Doçent Ünvanı Almıştır.

Kendisini içtenlikle kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

 

Hastane Büyük Konferans Salonumuzda Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Bir çok kurum ve hastanemiz tarafından eğitim ve konferans çalışmalarında kullanılan büyük konferans salonumuzda daha iyi eğitim koşullarının sağlanabilmesi için düzenlemelere gidildi.
 

Hastanemizde 6 gün süren ‘’İlk Yardım Kursu’’ bugün başarıyla tamamlanmıştır.

Kurs programında Doç. Dr. Ahmet BAYDIN,  Yrd. Doç. Dr. Latif DURAN, Dr.Yıldıray ÇELENK, Dr. Mehmet ATUNTAŞ konuşmacı olarak yer almışlardır. Kurs sonunda  plaket töreni yapılmıştır. Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Sırrı KILIÇ , Hastanemiz Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine KOYUN’ un da katılmış olduğu plaket töreninde;  konuşmacılara plaketleri Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Sırrı KILIÇ tarafından verilmiştir. Kursumuza  520  hemşire katılmıştır.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öz Değerlendirmesi 28.06.2013 tarihinde yapılan toplantı ile sona ermiştir.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öz Değerlendirmesi 28.06.2013 tarihinde yapılan toplantı ile sona ermiştir.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yatarak Tedavi Gören Öğrencilerin Resim-El işi sergisi

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yatarak Tedavi Gören Öğrencilerin Resim-El işi sergisi

Hastanemizin değerli hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr.Mustafa ZEKİ TÜR, geçirmiş olduğu ağır rahatsızlık sonucu, 18/04/2013 tarihinde vefat etmiştir.

Hastanemizin değerli hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr.Mustafa ZEKİ TÜR, geçirmiş olduğu ağır rahatsızlık sonucu, 18/04/2013 tarihinde vefat etmiştir. 

06.04.2013 Tarihinde Saat 13.30 EKMUD Karadeniz Günlerinin Hastane Enfeksiyonları konulu toplantısı Hastanemiz Konferans Salonunda yapıldı

06.04.2013 Tarihinde Saat 13.30 EKMUD Karadeniz Günlerinin Hastane Enfeksiyonları konulu toplantısı Hastanemiz Konferans Salonunda yapıldı.

11.02.2013- 17.02.2013 tarihleri arasında Artı Etki Akademi işbirliği ile Hastanemizde ''Farkındalık Seminerleri'' verildi.

11.02.2013- 17.02.2013 tarihleri arasında Artı Etki Akademi işbirliği ile Hastanemizde ''Farkındalık Seminerleri'' verildi.

Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından “Hemşirelikte Araştırma Planlama ve Yazma Becerisi Kazandırma Kursu” düzenlenmiştir.

 

Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından“Hemşirelikte Araştırma Planlama ve Yazma Becerisi Kazandırma Kursu” düzenlenmiştir. 03.01.2013-11.01.2013 tarihleri arasında yapılan kurs katılımcılarına bugün törenle katılım belgeleri verilmiştir.

İSTEDİĞİNİZ GÜN İSTEDİĞİNİZ KLİNİĞE RANDEVU ALABİLİRSİNİZ

MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) ;

Hastane Randevu Merkezi, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşlarımızın sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerimizin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirlmiş bir projedir.

Onkoloji Hemşireliği Kemoterapi Kursu başarıyla sonuçlandı.

Kursun kapanışında konuşmacılara Plaketleri Hastanemiz Yöneticisi Opr. Dr. Dursun M. MEHEL, Hastanemiz Başhekimi Prof. Dr. Sırrı KILIÇ, Hastanemiz Başhekim Yrd. Dr. Mustafa ŞEN, Hastanemiz Bakım Hizmetleri Müdürü Emine KOYUN tarafından verildi. Katılımcılara katılım belgeleri verildi. Kurs programı ardından Sosyal etkinlik çerçevesinde Amozon Köyü  ve ardından Amisos Tepesi'ne gezi düzenlendi.

Hastane yönetiminin ,hizmet sunumuna yönelik yapmış olduğu bölüm toplantıları

Hastane yönetiminin ,hizmet sunumuna yönelik yapmış olduğu bölüm toplantıları

HASTANE İDARESİNİN BÖLÜM TOPLANTILARI ve DENETİMLERİ SÜRÜYOR

Hastane idaresi tarafından Sağlıkta Kalite Standartları gereği yapılan bölüm toplantıları ve denetimler sürüyor.

HASTANE ZİYARET SAATLERİNDE DÜZENLEME

Hastane ziyaret saatlerinde yeni düzenleme yapılmıştır.

Hastane Genel Ziyaret Saatlerimiz artık Saat 10:00 - 15:00 ve 17:00 - 22:00 saatleri arasındadır.

HASTANEMİZDEN YATAN HASTALARIMIZA 24 SAAT ÇORBA HİZMETİ

Hastanemizde otelcilik hizmetleri çerçevesinde yatan hastalarımız için 24 saat sıcak çorba hizmetine başlanmıştır. 

- Hasta Hakları
- İstek ve Önerileriniz
- Dahili Telefon Numaraları
- Nasıl muayene olabilirim ? 
- Nasıl Daha Rahat Muayene Randevusu Alabilirim 
- Sağlık Kurulu Raporu Müracaatında Gerekli Belgeler ve İşlemler 

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Ünitemizde bulunan Cyber Knife Merkezi’nin açılışını yaptı.

Hastanemizde 29.03.2014 Tarihinde ‘’Kanser Ağrısı’’ Sempozyumu Gerçekleştirildi.

Hastanemizde Ayaktan Kemoterapi Hastaları İçin Canlı Müzikli Etkinlik Düzenlendi.

Hastanemizde 14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması Gerçekleştirildi.

12 MAYIS HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

© 2012 | Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.